Muhud kaelal 14.07.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Sooviks teise arsti arvamust:
Olen pidevalt käinud oma arsti juures probleemiga, et kaelale ja lõualla tekivad pehmed liikuvad muhud. Minu perearsti vastus on, et mõningatel inimestel on see normaalne. (vereproove ei ole ta soovitanud hetkel uuesti teha)

Käisn ka seoes tööga üldises tervise uuringus kus tehti põletike ja uriini proovid kõik tulemused oli korras.
Lõua alla tekkisd muhud kuskil 1.5 a tagasi pole siiani kadunud. (valutud ja liikuvad vahes kui külmetanud olen talvisel ajal muutuvad ka valusaks).
Kaelale tekkis muhk 1.5 kuud tagasi mis vahelduva eduga vahepeal suurem vahpeal väiksem.
Probleeme on ka mandlitega olnud (kus põletik või mandlite happelisuse sisaldus oli normist suurem kuid kirurg otsustas et ootame 1 aasta ja vaatame uuesti kuidas nad on tema väitel ei olnud kõige hullemas seisus aga ka mitte korras).

Samuti tekivad pidevalt suhu valutud väiksed valged villid mõnigasse kohta suuremad mõnesse kohta isegi 10 väiksemat.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Raske on midagi kindlat öelda. Mulje jääb kroonilisest mandlipõletikust ja lümfisõlmede reaktsioonist. Lümfisõlmed talitlevad kui lahingrühmad, kui pisikud otsustavad rünnata, siis ka lümfisõlmed suurenevad.
Mida teha- kuna Teid on mitmed arstid vaadanud-uurinud siis piisab ehk jälgimisest ja külastada arsti 3-6k tagant. Täisvereproov, ASO tiiter, CRV oleksid esmased analüüsid. Kui mõni "muhk" tundub iseäranis visa olema, valutu ja kummitaoline, siis peaks seda lühemalt uurima- ultraheliuuring ja vajadusel ka proovitükk või kogu "muhu" eemaldamine uuringuks. Niisama, ajaviiteks ja prooviks ei eemaldata mandleid, näidustuseks on sagedased kurgupõletikud ja tunduvalt tõusnud ASO tiiter. Kui vaja, siis muidugi protseduur tehakse.
Valged villid suus viitavad haigusele nimega aftoosne stomatiit. See on viiruslik haigus, millega peaks keha ise toime tulema. Vaevusi leevendab vabamüügiravimid, nt Camistad Gel.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi