Verenäitajad 13.11.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
RBC 5.50 10e12/L
HCT 45,9%
MCV 83 fl
MCHC 34. g/L
PLT 2.3 10e9/L
MPV 277 fl
WBC 6.23 10e9/L
HGB 160 g/L
kolesterool 6,4 ( HDL - 2,0, LDL - 4,4 )
glükoos 5,8
Minu perearsti kommentaar - kõik näidud on korras. olen 50 a naine. Suguvõsas palju insulti ja südamehaigusi. Palun kommenteerige näite, mis on normist väljas ja mis on teie soovitus!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Esitatud numbritest äratab tähelepanu trombotsüütide arv, kirjas on 2,3. Ilmselt on see ekslik, norm on 150-400 10astmel 9 /liitris. Tähelepanu väärib ka üldkolesterooli ja halva kolesterooli sisalduse tõus ( üldkolesterool peaks olema alla 5 ja LDL tase, see peaks olema alla 3). Edasine sõltub Teie kaasnevatest riskifaktoritest- suitsetamine, soolase toidu eelistamine, vererõhu väärtus üle 130/90, varane menopaus, hormoonasendusravi. Kõik see on mulle teadmata, kuid otsuse langetamisel oluline. Seetõttu soovitan nõu pidada sõbralikult oma perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

süda

Ma tahan teada, et kui süda on terve, kas siis on ka võimalik südameinfarkti saada. Vere ja vererõhu näitajad on ka korras. On tehtud EKG ja see on korras.

Le Vallikivi

Vastas dr Le Vallikivi

Tervist,
üldiselt on terve südamega infarkti saada suhteliselt keeruline - harilikult tahab infarkt saada eelnevalt aastaid kõrget vererõhku ning aegamööda umistuvaid veresooni. Kindel riskifaktor ...

Loe edasi

B12 vitamiin

Vereanalüüs näitas et B12 vitamiin on 155.Kas sellega peaks vitamiini juurde süstima?Mul on enesetunne pikemat aega väga halb, kuid perearst ei leia põhjust.Kas pearinglus, üldine nõrkus, jõuetus ja tugev ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Soovitan hematoloogi konsultatsiooni.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: