Verenäitajad 13.11.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
RBC 5.50 10e12/L
HCT 45,9%
MCV 83 fl
MCHC 34. g/L
PLT 2.3 10e9/L
MPV 277 fl
WBC 6.23 10e9/L
HGB 160 g/L
kolesterool 6,4 ( HDL - 2,0, LDL - 4,4 )
glükoos 5,8
Minu perearsti kommentaar - kõik näidud on korras. olen 50 a naine. Suguvõsas palju insulti ja südamehaigusi. Palun kommenteerige näite, mis on normist väljas ja mis on teie soovitus!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Esitatud numbritest äratab tähelepanu trombotsüütide arv, kirjas on 2,3. Ilmselt on see ekslik, norm on 150-400 10astmel 9 /liitris. Tähelepanu väärib ka üldkolesterooli ja halva kolesterooli sisalduse tõus ( üldkolesterool peaks olema alla 5 ja LDL tase, see peaks olema alla 3). Edasine sõltub Teie kaasnevatest riskifaktoritest- suitsetamine, soolase toidu eelistamine, vererõhu väärtus üle 130/90, varane menopaus, hormoonasendusravi. Kõik see on mulle teadmata, kuid otsuse langetamisel oluline. Seetõttu soovitan nõu pidada sõbralikult oma perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi