Alakaal 05.01.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 171cm. pikk ja kaal on ainult 50kg. Tundub ka endale et olen nagu natuke liiga kõhna. Enda arvates söön küül palju, igal hommikul, lõunati alati kolmekäiguline lõuna(supp, praad, magustoit) ja õhtusöök ka. See kaal on püsinud juba pikemat aega muutumatuna. Teen ka trenni, nädalas vähemalt kolm korda jõusaalis.

Tahtsingi küsida, et kas oleks võimalik arstil koostada mingit spetsiaalset dieeti kehakaalu suurendamiseks, või on mingid lihtsad toitumisreeglid selleks kuskil kättesaadavad (netis)??

Ette tänades:)

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Kehakaalu suurendamine tänapäeva kondiitritoodete valiku juures ei ole vist eriti keeruline probleem. Teine lugu on siis, kui soovite kehakaalu suurendada lihasmassi arvel. Teine kord on ka jõusaalides eriväljaõppega juhendaid, kes oskavad Teie jaoks paika panna nii sobiva treeningprogrammi, kui ka toitumise. Tõsisema konsultatsiooni mõttes soovitaksin pöörduda oma perearsti või dietoloogi juurde. Kindlasti on toitumissoovitusi üleval ka netis, kuid kahjuks ei oska ma ütelda nende kvaliteedi kohta.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst