Alakaal 30.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Dr. Veskimägi.

Tänan võimaluse eest küsida professionaalidelt nõu.
Minu probleem seisneb alakaalus, millest tuleneb madal vererõhk ning vastuvõtlikkus külmetushaigustele.
Olen 24-aastane naine ning mul on 4-aastane tütar. Enne sünnitust olin ma stabiilselt 47 kilo, kuid hiljem minu kehakaal üle 45 kilo ei suutnud tõusta, kuni praeguseni. Vaatamata sellele, et ma sundisin ennast sööma rohkem valgurikkaid toite ja liha, minu kehakaal sellest ei muutunud. Magusat söön ma niikuinii kogu aeg.
Hommikul: kohvi ja võileib, lõuna ajal soe toit, õhtul soe toit.
Kaebasin oma muret ka oma perearstile, kuid tema hakkas õega naerma selle jutu peale ning rääkima kuidas nemad peavad ikka söögiga kokku hoidma. Järelduseks ütles seda, et sa peaks õnnelik olema, et saad kõike endale lubada. Selline "õnnelik" ma siis nüüd olen ja loodan väga Teie abile.
Öelge ometi, milliseid rohte peaks sööma või mida ma peaksin tegema, et saaks 5 kilokestki juurde? Veel parem kui 10, kui see üldse võimalik on?

Teid ette tänades ja teie vastust väga ootama jäädes

M

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere M
Soovitan nõu pidada endokrinoloogiga, on olemas terve rida haiguseid mille põhjuseks on mõni häire endokriinsüsteemis mille tulemuseks on alakaal. Mul on väga hea meel, et olete väikse lapse ema. Alakaaluga naistel võib olla sageli probleemiks lapsesaamine, kuna nende bioloogiline tsükkel ei taha hästi alakaalu korral töötada.
Head tervist soovides Madis Veskimägi