Pisteline valu rinnus noorel naisel 09.06.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Äkki oskate nõu anda minu murele. Olen 27-aastane naine. Mõned korda viimase kuu jooksul olen tundnud teravat valu vasakul rinnus- valu esineb hoona, on alanud pikali olles vasakul küljel, kestab mõned minutid, tugevam on sissehingates ja kui kergelt suruda roiete kolmnurka, siis ka tugevneb.

Palavikku esinenud pole, kuu aega tagasi on tehtud põhjalik vereanalüüs, mis põletikke ei tuvastanud ja ka polnud muid kõrvalekaldeid. Samuti kõhuõnne UH tehtud hiljuti, mis oli korras. Aasta tagasi perearst tegi ka südamefilmi, mis samuti oli normaalne.

Diagnoositud on ärritunud soole sündroom, stressi on natuke rohkem kui vaja ja füüsilist aktiivsust veidi liiga vähe. Paar aastat kestnud suitsetamine sai maha jäetud aasta alguses On esinenud kõrvetisi viimase poole aasta jooksul, tehtud läbi Gasec 20mg kuur aprilli alguses. Söön suhteliselt tervislikult- ei armasta praetud ega muid rasvaseid toite.

Milles võib asi olla?

Ilusat päeva Teile!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et sama variant on ka rindkere vaevuse põhjuseks. Ärevus, pinge võib olla ebamäärase südamevaevuse põhjuseks. Sel puhul räägitakse somatoformsest häirest. Seda aga saab diagnoosida siis kui uuringud ei näita mingeid muutuseid, st orgaanilist haigust.
Rahulik ellusuhtumine, paras töö ja puhkus, vajadusel ibuprofen 0,4. Kui on mure või kahtlus, ilmneb mõni uus vaevus siis taas perearsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi