Südame valud 14.05.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

2 aastat tagasi olin rase ning viimases trimestris hakkasid imelikud ebamugavad valud südames. See oli mu teine rasedus, esimese ajal ei kogenud selliseid sümtomeid. Arvasin ,et peale sünnitust läheb üle ,aga pole siiamaani paranenud ja pigem halvenenud. Valu on pigistav ning torkab ka vasakule poole kaele ja lõuga, samal ajal on väga jõuetu ja ajab hingeldama. Valu tuleb füüsilise pingutusega (isegi diivanilt tõusmisega) ning maha kükitades on tunne nagu süda ei mahu ära koos valuga. Puhates kaob valu ära. Kohe kindlalt ei ole see kondi/lihasvalu. Ei suitseta, ei joo, ei ole ülekaaluline. Perearst ei oska mind aidata.
Kas oleks mingeid uuringuid mis oleks veel sovitatav teha?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on palju, oletada ei saa. Vaevused ei ole noorel naisel omased südameprobleemidele, kuid hingerahuks tasub kontrollida. Perearst teeb vajalikud uuringud, koormustesti ja korraldab kardioloogiga e konsultatsiooni. JA siis välistada võimalikke põhjuseid veelgi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi