Varvas 19.02.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Ma ei oskagi nagu kuhugi seda küsimust esitada,mure selles,et minu suur varavas hakkas kõigepealt tuikama ja siis päev hiljem lõi välja mäda,ja kusjuures see liigub mööda küünenaha äärt,sisse kasvand küüs ei ole,sest täna ma tundsin samasugust tuimust kolmandal varbal,ta punetab ja on ka näha ,et kohe kohe lööb sinna ka mäda. Minu enda perearst kehitab ainult õlgu ja ütleb ,et ei oska midagi teha .Soovitas ainult briljantrohelisega peitsida.Mida ma veel teha saaks või kuidas seda ravida.(Enne mul seda probleemi pole olnud,alles nüüd peale rasedust lõi see välja)
Ette tänades Ene

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitaks veidi uurida: versuhkur, täisvere analüüs. Raseduse järgselt on naise organism üksjagu nõrgem, parim on antud edasi lapsele. Täisväärtuslik toit, C vitamiin, kaltsium toidulisandina koos D vitamiiniga.
Küünte hooldus, nende lõikamine otse, nahavigastuse vältimine, avarad jalanõud, naturalsest materjalist sokid-sukad. Abi võib olla ka jalahoolduskabineti külastusest. Kui tegemist on tõelise paise ja küüne sissekasvega on vajalik kirurgi sekkumine.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi