lihaskramp südame piirkonnas 10.02.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 26 a naine. Vahel täiesti ootamatult on valutorked südame piirkonnas, aga need nagu lihaskrambid. Sel ajal ei saa sügavalt hingata ega liigutada, siis on valu teravam. Selline kaebus juba ca 15 aastat. Korduvalt tehtud südamefilmi (korras) ja korra ka 15 aastasena südameultrahelis käinud. Kõik näidud on olnud korras. Vahel pole valu kuude kaupa, siis jälle võib olla mitu kord päevas. Perearst väidab, et keha võib nii viidata liigsele vaimsele pingele. Valud aga tekivad ka minu arust rahulikul eluperioodil. Kui tihti sellist kaebust ette tuleb ja kas tegu ohtliku asjaga? Kas ja kelle poole peaks pöörduma konsultatsiooniks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Usaldage oma perearsti. Ka mina arvan nii. Südamepiirkonnas olevaid vaevusi on väga sageli, kuid harva on nende taga tõeline südamehaigus, eriti 26 a naisel keda on ka põhjalikult uuritud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi