imelik kõhuhäda 18.01.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Kuna seedimisega tegeleva arsti käest ei saa küsida hetkel siis küsin teilt.
Selline mure, et on lahtise kõhutunne...aga vetsus nagu ei tulegi midagi välja (ainult "puriseb".....nagu oleks gaasid ja tuleb väga vähe sellist valkjat kollakat ollust. nagu oleks lima.). See on aga õhtu jooksul juba 5-6 korda tualetti jooksma pannud. Ei ole viimasel ajal midagi eriliselt teistsugust söönud/joonud. Tavaliselt on kõhuga hoopis teistsugused probleemid- on pigem kinnine kõht, kui normaalne.
Millega võiks tegu olla??? Kui see jätkub, mida peaks tegema.
Vastust oodates
Merike

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
100 põhjust. Sagedasem möödud seederike, piimasuhkru talumatus, antibiootikumravi jne. Soovitan apeegist küsida probiootikumpreparaate, pidada dieeti, vajadusel aga perearsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi