bullimast söögitoruvähk? 26.12.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline, et olen kannatanud ülalmainitud haiguse käes 15 aastat. Nüüdseks lõpuks abi otsinud ja paranemas ja tunne on fantastiline! Mul on kaks toredat last ja tervis siiani olnud korras. Isegi hambad! Ilmselt olen üks neist õnnelikest...
Mure selles, et lugesin mõned päevad tagasi ühelt inglisekeelselt saidilt, et aastatepikkune buliimia tekitab söögitoruvähki. Ja jälle uus probleem platsis. Mingeid vaevusi söögituoruga ei ole, seitsme aasta eest käisin kontrollimas söögitoru ja magu nn sondi neelates ja kõik oli ok.
On mul põhjust muretseda ja ennast uuesti seestpoolt kontrollida lasta (kaebusi ei ole)? On üldse mingit mõtet paraneda kui need 15 aastat on teinud oma töö ja rikkunud jäädavalt tervise (ja ilmselt ka mõistuse)?

Tervitades,
Eva :)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Unustage ära see loetu. Terve meedia kubiseb kontrollimata väidetest mida üks või teine asi tekitab või endaga kaasa toob. Ajakirjanikuna esinevad leheneegrid püüavad värin hinges inimesi harida kuid kahju sellest on tohutu. Rahvas on lihtsalt stressis nii pseudouudistest, võltsideaalidest kui ajuvabadest meditsiiniuudistest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi