Kõhus midagi lahti? 23.10.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Probleem kui selline on järgmine.
Hommikuti ärkan tihti häda peale, mul vaja iga hommik wc minna, et saada edasi magada. Tihti peale 7:00 hommikul uni häiritud. Põis nagu ei pakitse, aga kõhus nagu oleks vahel punnistunne või siis nagu kõht täis tunne ja hommikul ärgates on tihti väljapuhkamata tunne kuna ülakeha oleks nagu läbilopitud, peksasaanud... Isegi peale uue voodi ostmist, millel pehmem madrats, on tihti luud ja kondid peale ärkamist kanged. Ise arvan, et ehk on seotud see mingi organismist tuleneva häirega.
Veel selgituseks niipalju. Vereproovid on tehtud, kõik normi piires seni. Ka neerud korras. Hetkel pooleliolev ravi on määratud nahaarsti poolt, naha sarvestumine. Ja nahaarst saatis mind ka kurgu-kõrva arsti juurde, et kontrollida kurgumandleid.
Ja tavaliselt on veel nii, et veidi peale hommikusööki kaob selline imelik tunne kõhust ära või siis pole tähele pannud päeval enam. Põis ka nagu otseselt valuta. Lugesin leitud vastustest, et kaksteistsõrmikuhaavandid põhjustavad tühja kõhuvalu, samas võib olla ka, et kõht võib-olla tihti gaase täis. Ma olen uurinud siit ja sealt, aga ühest vastust ei oska enda jaoks leida.
Ehk oskate aidata või seletada...

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Torisen veidi Teie küsimuse üle, mure on mõistetav, kuid olete jätnud saladuseks oma vanuse, soo, põetud haigused ja sajad muud pisiasjadena näivad olulised faktid. Saan vaid soovitada arstide külastust ja kena uuringute-ravi-jälgimisplaani koostamist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Kõhu mured

Tere. Viimased 10päeva on maos kõik väga keerlenud nagu oleks pesumasin kõhus. Kõik algab kui ma hommikul silmad lahti teen ja võib kesta kuni hilja õhtuni.
Päeval söögi isu muidugi pole kuna kõhus ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Sagedasem põhjus sedasorti, üsna öühikest aega ja esmasena elus esinevale vaevusele on tavaline seederike, arstikeeli düspepsia. Selle põhjus võib olla mõni veidi riknenud toit, antibiootikumikuur, ...

Loe edasi

valud kõhus

juba u.nädal on mul valud kõhus,günekoloog on teinud sug.haiguste uuringud ja ei ole midagi leitud,kui hakkasin tarvitama vitamiine u.3 kuud tagasi,läks iga päev süda pahaks.Mis võib valud tekitada.Tunduks ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Vastaksin, kuid minu jaoks on puudu rida pisiasju. Seetõttu ei taha hakata isegi oletama. Soovitan nõu pidada perearstiga, kes eristab vaevuse lähteorgansüsteemi ja koostab uuringute-konsultatsioonide ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: