veresoonte lõhkemine 05.10.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 58 aastane naisterahvas ja mulle on probleemiks, et väga tihti lõhkevad mul kätel, jalgadel, sõrmedel veresooned, sest jäävad alles sellest sinikad. Kas see on normaalne? Kas ei ole oht, et lõhkeb ka peas veresoon?Mida peaksin tegema? Kas on looduslikke vahendeid soonte elastsemaks muutmiseks?
Jään ootama oma küsimustele vastuseid. Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ei hakka oletama vaid soovitan perearsti ja esmaseid veeteste, ka trombotsüütide arvu. Teinekord võib olla vaevuse taga nt aspiriini või teiste ravimite usin tarvitamine. Nahaveresoonte lõhkemine pole üldse seotud nt peaaju veresoontega, see tähendab rahu ja ainult rahu.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Veresoonte lõhkemine silmas

Olen juba üle aasta tarvitanud askorutiini tablette üks tablett päevas.kuna tihti lõhkesid silmades veresooned.Selle tarvitamise ajal enem ei lõhkenud, kuni eilseni.Kas peaksin doosi suurendama ja kui ...

Le Vallikivi

Vastas dr Le Vallikivi

Tervist
Kahjuks on askorutiini tabletid veresoonte lõhkemise vastu täiesti kasutud. Diabeetikuna peaks kindlasti käima silmaarsti juures vähemalt 1 kord aastas silmapõhju näitamas, selleks on olemas ...

Loe edasi

veresooned silmades

Millega võib olla seotud veresoonte lõhkemine silmades? Silmaarst ütles, et see ei ole iseenesest silmahaigus, vaid seotud üldise tervisega. Ma ei kaeba küll millegi üle. Millest võib veresoonte haprus ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Teie vanuses mõtlen eelkõige ülepingele töös arvutiga, õppimisel, telekavaatamisel. Veresooned võivad muutuda õrnemaks ka viirusinfektsioonide ajal, ja usina aspiriini tarvitamise kõrvalnähuna. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi