mis hetkest loetakse lapsel kroon. kõhulahtisust? 19.09.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Aasta ja viie kuu vanune poiss roojab alates umbes aastaseks saamisest pidevalt 3, vahel 2/4 korda päevas (enne kaldus pigem pisut kõhukinnisusele), tavaliselt suurtes kogustes, konsistents vaheldub, normaalsest helepruunist puderjast mustjasroheka ja vedelamapoolseni. Arsti soovitusel tegime kuuri Protexin Restoret, kuid sellel polnud mingit mõju. Oma vanuse kohta on poiss väikest kasvu (78 cm), enne aastaseks saamist kukkus madalamale kasvukõverale, vanemad aga keskmisest pikemad (192 ja 170 cm). Kahjuks täpset kaalu ei tea, 11 ja 12 kilo vahel. Isu on vahelduv, üldiselt pigem hea, nn "vähese söömaga" perioodidel väheneb ka kakamine. Kas oleks põhjust paluda arstilt konkreetsemat läbivaatust, et ainevahetushaigusi/bakterioosi välistada, või on tegu lihtsalt kiire ainevahetusega?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan perearsti konsultatsiooni, vajadusel edasisi uuringud. On mitmeid nn imendumishäireid, mille puhul võib sarnased vaevused tekkida. Mulle on oluline ka see, et laps on veidi kasvult väiksem. Nii et ennem kui hakkame kõhtu kinnisemaks või lahtisemaks timmima teeme põhjuse selgeks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi