Higistamine 10.09.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 40 naine.Mul on probleem ,et higistan palju.Kaenlaalused on märjad ja seega tekib higi lõhn.Pesen korralikult ja olen kasutanud deodorante alkoholi vabasid nii poest kui apteegist,vahetanud seepe,aga miski ei aita.Kas oskate midagi soovitada?See probleem on kogu elu vaevanud.
Teine küsimus.Kuidas mõjub laserdepilatsioon tervisele?Tahaksin depileerida kaenlaalused ehk v'ähendab see higistamist ja higilõhna?
T'nan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Liighigistamine on seisund, millel on terve rodu põhjuseid. Tavaliselt vaadatakse seda kui kosmeetilist häirivat probleemi, aga üritaks jõuda põhjuseni ja seda mõjutada. Äärmuslikuks ravivõtteks võib olla ka kaenlaaluste higinäärmete tööd reguleerivate närvide läbilõikamine, nii võib saada ilusad kuivad kaenlaalused, kuid mis võivad olla hoopis häirivalt kuivad. Soovitan perearsti vastuvõttu ja seisundi täpsustamist ja edasisi samme.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi