haiglaslik higistamine 17.12.01 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas ebanormaalne peopesade ja jalataldade higistamine ning krooniline väsimus võivad olla mingisuguse haiguse sümptomiteks ? Peopesade ja jalataldade nahk on pidevalt niiske ning jalad higistavad ka olenemata jalanõudest (ka paljajalu). Selline higistamine on kestnud juba palju aastaid, kuid nüüd on hakanud muutuma häirivaks ning põhjustab sageli ebameeldivusi. Kas peaks pöörduma arsti poole? kuidas higistamist vähendada ? Olen proovinud mitmesuguseid võimalusi, aga edutult.

Ette tänades

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Soovitan pöörduda selles küsimuses oma perearsti poole, kes teeb üldanalüüsid ning vajadusel saadab konsultatsioonile nahaarsti juurde. Konkreetset haigust, mis vastaks kõikidele Teie poolt kirjeldatud sümptoomidele, momendil nimetada ei oska.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst