erütrotsüüdid uriinis 11.04.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 20 aastane neiu. Selline küsimus, et mul on uriinis erütrotsüüde liiga palju, mis see endaga kaasa toob, millest see võib tingitud olla ja milline ravi selle puhul käib? Käisin alles täna uuesti arsti juures ja eelmine uriiniproov näitas et punaliblesid on liiga palju, ei suuda ära oodata tulemusi, mõtlesin et küsin enne teie käest, et mis mind oodata ees võib.

Ette tänades,
L

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Noorel daamil on punavereliblede sisalduse põhjuseks uriinis menses. Õige oleks uriiniproov tublisti enne või peale päevi ja siis hinnata ka tulemust. Järgmine põhjus on põie ja neerupõletik.
Parimat vastust saab anda Teie arst kes on analüüsi määranud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi