Puugihammustus 23.08.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere...!!!
Juulikuu keskel hammustas mind puuk. Eemaldasin puugi edukalt (Tõenäoliselt kõigest mõned tunnid peale hammustust) ja unustasin selle esialgu. Ent erinevalt tavalisest muutus puugihammustus vesivillitaoliseks sügelevaks punniks ja on selline siiani. Suuremat punetust selle ümber aga ei ole. Nüüd... peaaegu kuu aega hiljem vaevab mind pidev väikene (37.1-37.8) palavik ja peavalu. Äkki hakkasin muretsema, et kas on siiski võimalik ,et ma sain hammustusest mingi haiguse???? Ma tõesti loodan, et tõenäoliselt mitte...
Ja kui isegi on mingi võimalus, et tegemist on puugi hammustusest tekkinud vaevustega, siis kas võib selle kõik nn. rahulikult kodus ilma ravimiteta läbi põdeda või on arsti külastus tingimata vajalik, et muid jamasid vältida.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan nakkushaiguste arsti konsultatsiooni, puugihaiguste diagnoosimiseks vereteste. Sinna peaks saama perearsti saatekirjata.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi