ebamugavus tunne rindkeres 19.07.07 / Perearst

Külastaja küsib:

nimelt on mul juba kuu aega olnud rindkeres pidevalt torked ja ebamugavus tunne.kogu aeg nagu valutaks südame piirkonnas.

perearst tegi ekg,rindkere röntgeni ja vereproovi.kõik oli korras.arst pani diagnoosiks närvipõletiku.mina ise miskipärast seda uskuda ei taha.

kui ekg oli korras kas võib siiski olla, et mul hoopis südamega midagi halvasti ja sealt see valu ja ebamugavus rindkeres?

nüüd söön juba nädal aega rohtusid(Dicloberl retard) ja paremaks pole siiani midagi läinud.

hirm hakkab juba tekkima.tahaks nendest valudest lahti saada.

olen 25a naine.

mis mul ometi viga on?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kuidas ka püüaksin, ei saa ma kuidagi konkreetset haigust diagnoosida. Hea on see, et põhiuuringud on korras, see välistab rea tõsiseid haigusi.
Abiks võiks olla ka koormusuuring, kui see on korras on südamehaigus vähe tõenäoline. Kipun arvama, et tegemist võib olla somatoformse häirega.
Soovitan arutada kõike taas oma perearstiga ja koos leida parim lahendus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi