punetav päraku ümbrus 14.05.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 42-aastane abielus naine. Minu probleem on selline, et minu päraku ümber tekib aegajal punetus ja kipitus. See on kestnud nüüd poolteist kuud. Leevendanud olen vati kasutamisega. Hügieeni eest hoolitsen. Mingit erilist eritist ei ole märganud, on vähene valgevoolus. "Suurel asjal" käimine probleeme ei tekita, kõhukinnisust ei ole.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Võimalusi mis põhjustaks sedasorti vaevusi on palju. Ussnugilised, põletik, pärakulõhe, hemorroid, põlettikuline soolehaigus jne. Saan soovitada vaid arsti konsultatsiooni, kes saab kõike täpsustada, silmaga vaadata ja sõrmega katsuda. Järgnevad uuringud ja parim ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi