Päraku sügelus 16.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Viimane nädal on pärak seestpoolt sügelenud. Töö iseloomu tõttu on mul varem ussid olnud, tean, mis tunne see on, kui keegi pärakus vingerdab, aga see sügelus on teistsugune, tahaks muudkui kratsida. Täna öösel oligi juba nii vastik, et läksin vetsu sügama, piinlik.
Millega võib olla tegu?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Sageli on päraku sügelus põhjustatud naaskelsabade infektsioonist, seega soovitan ennast selles osas siiski jälgida.
Kui ussid on välistatud, on kõige olulisem hoolitseda päraku piirkonna naha hügieeni eest. Päraku ümbrus tuleb hoida kuiv ja puhas, kindlasti tuleb vältida kratsimist. Kõige parem on pesta päraku ümbrust puhta veega ja vältida ärritavaid vahendeid, peale pesemist tuleb piirkond korralikult kuivatada. Oluline on ka hoida kõhutegevus normis, st. toituda nii, et ei oleks kõhukinnisust ega kõhulahtisust. Kui olukord ei parane, oleks mõistlik pöörduda täpsemaks diagnostikaks ja raviks oma perearsti poole.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst