ÄSS 08.01.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
mul diagnoositi ärritunud soole sündroom ja gastroenteroloog soovitas LOOBUDA kiudaineterikkast toidust, täisteravilja toodetest, värskest salatist. Nüüd aga lugesin internetist artikleid ÄSSi kohta ja seal just soovitati kiudaineterikast toitu ja nt täisteraleiba. Olen nüüd segaduses - kas sain arstist valesti aru või on tõesti juhtumeid, kui ÄSS-i puhul on eelnimetatud toidud vastunäidustatud? Samas olen ikkagi kindel, et arst soovitas mul neist toitudest just loobuda, mitte neid tarbida.
ÄSS väljendub mul ägedates kõhuvaludes peale söömist (enamasti õhtuti, ent viimasel ajal ka päeval) sellele lisandub väga tugev kõhulahtisus, kõhugaasid. Probleem on kestnud üle aasta.
Kas võiksite loetleda ka toite, mida ÄSS-i puhul just soovitatakse süüa? Olin kahjuks arstil käies nii ähmis, et unustasin temalt täpsemalt uurida ...

Neiu, 24

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Saan vaid soovitada juhindumist Teid uurinud arsti soovitustest. Kõikvõimalikes infoallikates kohtame üldsõnalisi soovitusi, mis on küll toredad kuid konkreetsetel juhtudel ei toimi. Pidage julgesti nõu oma arstiga, ta annab meelsasti vastuseid Teie küsimustele.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi