Valud ülakõhus 21.08.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

paluksin Teie poolset arvamust, nimelt selle aasta mai kuus tekkis mul äge valu kõhtu. Vasakul pool, roidekaare alla, viibisin neli tundi mustamäe haigla vastuvõtus, kus manustati valuvaigisteid. Nelja tunni möödudes andis valu järgi ning mind lubati koju. Haiglas tehti ka ultraheli, kus ainukese kõrvalekaldena ei leitud sapipõit, ülejäänud organid olid normis.
Kahe kuu möödudes lasi perearst teha uue ultraheli, kus kõik organid(ka sapipõis) olid olemas ja normis.
Vereanalüüsis hgb tase veidi normist madalam, kuid arsti arvates oli see seotud mõned päevad tagasi lõppenud menstruatsiooniga.
Uriinianalüüs oli olnud korrast ära, uus analüüs tuleks anda mõne kuu möödudes kuna kõhuvalu pole sel moel ehk ägedana enam kordunud. Sellega perearsti konsultatsioon lõppes. Tagasi tema juurde peaksin minema septembri lõpus.

Samas on mul olnud ebamugavustunnet, pakitsust samas piirkonnas ehk vasakul ülakõhus.

Kahjuks puudub mul meeldiv ja mõistev kontakt oma perearstiga ning olen siiani püüdnud tema teenuseid võimalikult vähe kasutada, pigem tasun ise konsultatsiooni käest, kuid saan vähemalt uuritud.
Enam ei tahaks seda valu üle elada, sellepärast küsingi:
Kuhu ja kas tasub mul pöörduda?
Selle lühikese kirjelduse järgi pole Teil vist võimalik otsustada, mis põhjustab ühekordse tugeva 6 tundi kestva ägeda valu ning hilisemaid ebamugavustundeid, mis ei ole seotud konkreetse toidu, stressi, suurenenud koormusega?

Endast niipalju, olen 28a naine, alakaaluline (pikkus173, kaal50), seni tervisehädasid, peale külmetushaiguste, gripi jms pole põdenud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teid on väga kenasti uuritud nii haiglas ja perearsti poolt. Riidu ei maksa küll ühegi arstiga minna, kaotajaks jääb ikka patsient. Kõige tähtsam on patsiendi ja arsti vaheline usaldus. Soovitan taas pöörduda oma perearsti poole, arutada kõik uuesti läbi. Võimalik, et abi võib olla mao-soolestikuarsti ( gastroenteroloog) konsultatsioonist. Kolleeg võib läbi viia ka mao-kaksteistsõrmiksoole uuringu. Vasakul ülakõhuvalusid andev organ noorematel daamidel on peamiselt magu.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Ülakõhuvalud

Peale valuvaigisti kuuri (ibumetin 400) täheldasin, et olid tekkinud enamasti ülakõhus valud. Mis eriti peale midagi füüsilist(ntx. lehtede riisumine jne.) tehes muutusid mõne aja pärast hullemaks. Käisin ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Tänan usalduse eest. Näib, et on seos ibuprofeni ja Teie kõhuvaevuse vahel. Ibuprofen on nimelt ravim, mis võib kahjustada mao limaskesta, eriti kui on mingi soodustav tegur ( varasem haavandtõbi, ...

Loe edasi

Analüüsid paigast ära

Tervist!

Asendusarst leidis verest helicobakteri. Tegin oma kuludega lisa analüüsi ja sealt tuli välja mitu näitajat mis on paigast ära. Paigast ära on järgmised näitajad: Eosinofiilide suhtarv ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Püüan aidata. Vajalik oleks mao-kaksteistsõrmiksoole uuring ehk rahvakeeli mõõganeelamine, selle protseuudiriga saab võtta otse maost ka Helicobacter pylori testi, ultraheliuuring, ussnugiliste ...

Loe edasi

Mao limaskesta põletik

Tere!

Probleem järgmine - meesterahvas 60 aastane. Kaks aastat tagasi diagonoositi sapikivi (haigus oli suhteliselt ägedas staadiumis , põletikuline) ja seejärel eemaldati sapp.
Kõhuvalu ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Arvan, et võiks kaaluda nn kolmikravi, maopõletiku ravi 3 erineva ravimiga, 2 antibiootikumi ja 1 prootonpumba inhibiitur, umbes see mida kirjeldate. Mõtlete vist Nexiumi.
Antibiootikumid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: