Imelik asi kõhus 05.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Minul mure seoses kõhuga juba aasta aega. Nimelt tekkisid kõhus valud ja imelikud korisemised/korinad, arst soovitas võtta omeprasooli siis läksid valud üle. Siis vahepeal oli korras ja siis hakkas uuesti pihta nimelt aasta aega vahelduva eduga on kõhus vahepeal väga imelik tunne, natuke raskustunne ja koguaeg enne/ peae sööki, isegi enne magama minekut pikali olles on kõhus mingid imelikud korinad, kõht koguaeg häälitseb (vahepeal on ka mingisugused valud) suvel oli olukord veidi parem, nüüd on jälle hullemaks läinud, lisaks vahepeal pikali või püsti olles tekib väga kahtlane värisev tunne ülakõhus rohkem, see tekitab tunde nagu kogu keha väriseks ja on päris hirmutav tunne. Kõik see algas eelmine suvi, sügisel sai ka ultraheli tehtud kõhust aga seal näitas et kõik korras (va arst ütles et gaase on tavapärasest rohkem). Nüüd lisaks korisemisele tunnen ka gaase kõhus (kui kõhu peale vajutan siis muliseb kõik) ja viimasel ajal tuleb neid väga palju ka välja. Kõhulahtisust/kinnisust erilist ei ole täheldanud, vahest harva pigem. Olen juba üsna mures, kas tegemist võib olla millegi tõsisema, soole või maovähiga?? Olen 27 aastane.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vähisümptome ei selgu. Kahtlustaksin piimasuhkru talumatust, düsbakterioosi või soole ärritussündroomi. Täpsemad uuringud ja käsitlus Teie perearstilt.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi