Trombotsütopeenia 09.07.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu tütar põdes 2 kuu vanuselt neeruvaagna põletikku, peale mida avastati tal parema neeruvaagna väärareng ( parem neeruvaagen on suurem ja laseb tagasi uriini, refluksi ei ole). Kaks kuud hiljem sattusime taas kõrge palavikuga haiglasse ja siis leiti et tütrel trompotsüüte 26, saime kaks päeva immoglobuiini ja trompotsüütide arv tõusis 69 siis leiti , et uriini analüüsi külvi proov polnud hea ja sõime viis päeva bactrimi nimelist rohtu, mille tulemusena tõusis trompotsüütide arv 112 poolteist kuud hiljem kuue kuusena oli trombotsüütide arv jälle 71. Kas need kaks neeruvaagna väärareng ja trompotsüütide vähesus on omavahel seoses või on tal lisaks veel trompotsütopeenia? Kui ohtlik haigus see trompotsütopeenia on? Kas on mingeid väliseid tundemärke mille järgi ära tunda, et veres trompotsüüte vähe on ? Alates kolmandast kuust (k.a ) pole tütar saanud ühtegi kaitsesüsti, kas trompotsüütide vähesusega jäävadki süstid tegemata?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Katsun veidi selgust tuua. Neeruvaagna põletik, neeruvaagna väärareng ja trombotsütopeenia ehk trombotsütide vähesus veres on erinevad seisund. Neeruvagna väärareng võib olla eelsoodumuseks põletiku tekkeks.
Trombotsütopeenia on vaid sümptom, umbes nii nagu köha või palavik millel on rida põhjuseid. Arvan seda, et laps vajab täpsustavaid uuringuid nii neerude kui vereloome suhtes kas Tallinna või Tartu lasteosakonnas.
Trombotsüütide vähesus võib avalduda kergelt tekkivate verevalumite ehk sinikate tekkes peale tühist kukkumist või äralöömist. Võimalik on ka pikenenud veritsus haavadest, ninaverejooksud, täppverevalumid jm.
Kaitsesüstid on tõenäoliselt ka ära jäetud verejooksu ja hematoomide kartuses.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

resistentne trombotsütopeenia

Tere.
Küsiks täpsemalt ülalnimetatud haiguse- resistentne trombotsütopeenia kohta.
Millised on tema tekkepõhjused ja kas on kuidagi võimalik hoiduda teda kordumast?
Nimetatud haigus on ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Kahjuks ei saa väga napi info põhjal anda vastust. Saan soovitada hematoloogi teist arvamust. See annab patsiendile ja tema lähedastele kindlustunde, et asjad on tõesti nii. Raviks kasutatakse ...

Loe edasi

trombotsütopeenia

Tere! Olen 43-aastane naine. Mul on diagnoositud krooniline ülehappesusega gastriit ja refluks, pean vältima rasvaseid, vürtsikaid, hapusid toite, vastasel korral tekib ägenemine. Tavaliselt korra kuu ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Palju erinevaid probleeme. Maovaevust võiks nimetada krooniliseks, st selle raviks määratud ravimid ja reziim toiduvalikuna. Võiks ka kaaluda laktoosi ja gluteeni talumatust, seda aga saab arst ...

Loe edasi

Süstimine

Tänan Teid vastuse eest. Täpsustamiseks lisan, et süstin Innoheppi.

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tervist
Lisan innoheppi täpse kasutamise ja manustamise. Tõepoolest, seda ravimit peab manustama naha alla, mitte naha sisse ega sügavamale lihasesse.
Sin on aga ravimi juhend. Kui saate seda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: