huulte probleem 22.05.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on selline mure, et iga 1-2 päeva tagant muutub alumise huule nahk täiesti kuivaks - pärgamendi sarnaseks. See kergesti koorub maha ja alt kasvab uus nahk. Sageli kaasneb vana naha mahakoorimisega veritsus. Olen küsinud asja kohta nii perearstilt kui ka nahaarstilt - ei osata öelda, milles asi on või mida peale hakata. Endal on arvamus, et mu suus elab mingi bakter, mis seda põhjustab. Sageli on tunda kuidas tekib mingi limane ollus, mis tekitab kihi ka huulele. Olen proovinud igasuguseid huulepulki, abi on vaid hetkeks. Olen proovinud suud loputada eetriga, see juskui mõneks ajaks aitab kuid kaua seda suus hoida on limaskestale valus. Mis on selle häda põhjus, mis selle vastu aitab?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olete jätnud saladuseks oma vanuse, soo, kaasnevad haigused ja palju teisi oluliseid detaile.
Võin soovitada hügienilist huulepulka, seda saab apteegist. Oletama ei saa hakata võimalustest mis võib seda vaevust põhjustada. Andmeid on liiga vähe.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi