ussid 18.04.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Ma olen väljaheites juba mõnda aega näinud musta värvi usse nagu mustad niidijupid kuskil mõned kuni 1 cm pikkused aga muidu poole väiksemad, erinevate pikkustega. Osad nagu lainelised kujult ja osadel põigiti vöödid seljal. Aga need ussid on peened nagu niidid. Nad ei ela ega liiguta väljaheites ja neid on väljaheites palju et silmaga ilusti on näha. Varasemal ajal avastasin musti tükikikesi väikseid.
Päraku piirkond teatud aegadel ka sügeleb vahel hommiku eel vahel öösel. Aga eriti ei häiri see sügelemine.

Kas tegu on ussidega? Ja mis ussidega? Osad ussid on ju tervisele ohtlikud kipuvad minema maksa, kopsu, ajju kõrva lihastesse, vist imiussid olid need! Ma pole kuskilt vastust saanud et musta värvi või pruunikad soolte parasiidid on olemas. Ikka tuttavad öeldud et teatakse ikka valget värvi usse olevat.

Aasta tagasi mul ka sügeles pärak aga väljaheitest ussimune ei leitud, siis vati topsuga päraku piirkonnast ka ei midagi. Olen söönd karbi ussimürki Vermoxi 3 päeva 2 tabletti päevas aga ikka väljaheites need nagu mustad niidikesed.

Võibolla peaks mõni muu ussirohi lisaks olema peale Vermoxi? Sest soolteparasiite on ju palju liike igale liigile võibolla Vermox ei mõju?
Või hoopiski on ussimune riided ja voodilinad täis et uuesti suukaudu on asi alguse saanud. Vahel läheb meelest käsi ka pesta.

Teine probleem on et naba piirkonnas all paremal pool võibolla ka põie läheduses on tursund tunne juba üle nädala ja kui katsun vajutan näpuga siis on valus. Pere arst ütles et pimesoole põletik see pole, vere analüüs Reaktiivne valk c näitas alla 5 oli see näitaja ja nii see jäigi teadmata mis seal haige on aga öösiti valutab. Määrin Fastum geeliga.
See probleem hakkas just siis kui olin joond peaaegu 1 kuu järjest tühjale kõhule 1 tund enne sööki piima seene piima. Seen kus peal piim 24 tundi käärib. Iga päev pesen seene ikka puhtaks kraani all sõela sees ja valan jälle värske piima peale. Pidi 13 haiguse vastu olema. Peale seda nagu naba pirkonnas ja all pool kõhu sees tursus midagi. Järgmine päev jõin siis jälle sama moodi. Siis lõpetasin seenepiima joomise ära. Lahjendasin toore piimaga muidu oleks kibe käärind vedelikku paha juua olnud.
Et valutab, valulik ja tursund tunne.

muidu on diagnoositud eesnäärme krooniline põletik ja arst arvab et kui see külmetamisest ja niiskusest tekkind ei ole siis see võib ka olla sellest et mul kurgu mandlid on kroonilises põletikus ja praegu ma olen lausa erakorralise mandlite operatsiooni järjekorras.

Kas siis oleks võimalik teada saada kuhu ma pean pöörduma, millised analüüsid ja millised uuringud teha et välja selgitada mis siis minu tervisega toimub?

Teid ette tänades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan koguda veidi väljaheidet kus on Teile nähtavad ussid väikesesse nõusse ja pöörduda nakkushaiguste arsti vastuvõtule. Kolleeg on neid loomakesi põhjalikumalt õppinud ja oskab ka midagi täpsemat kosta. Määratakse ka täpsemad analüüsid nii väljaheitest kui verest. Ehk ikka ei ole tegemist ussidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi