mädapunn suus 13.04.06 / Perearst

Külastaja küsib:

tere! Mul on väike mädapunn igeme ja huule vahel ning seda juba teist korda.Mis see on? ja kas on tõsine.?Varem ei ole mul sellist asja kunagi olnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Nüüd pean küll väga palju oletama. Tundub, et olete nii 18-22 a tütarlaps. Võimalik, et vaevus mida kirjeldate on limaskesta haigus nimega aftoosne stomatiit. See on viiruslik limaskesta kahjustus mille raviks on tähtis suuõõne hügieen, õrna lillateralahusega suu loputamine, valuliku "punni" korral võib kasutada ka Camistad Gel-i 4-5 x päevas peale määrimiseks. Tähtis on ka oma sööginõude kasutamine, kuna nende vahendusel on oht levikuks teistele või ka taasnakatumiseks.
Aga ikka meelespidamiseks kõigile küsijatele: et saaksin anda vastuseid küsimustele siis on mulle ülitähtis võimalikult palju teavet tervisemure kohta.
Eeltoodud küsimus on näide sellest kuidas ei tohiks küsimust esitada.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

veremaitse suus

Tere.Olen 26a noormees ja mul on juba 2 nädalat olnud veremaitse suus. Kui alguses oli natukene korraks, siis nüüd on pidevalt.Natuke ka suu kuivab. Igemed ei veritse. Äkki oskate aidata ja öelda, kas ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Kogemuse põhjal annavad maitsehäireid suus sagedamini hambapõletikud, muutused toiduvalikus ja kõrgenenud veresuhkru tase. Soovitan perearsti külastust, kus saate teha esmased uuringud ja saada ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: