punetavad käed 24.03.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Juba pikemat aega on hommikul ärgates labakäed punetavad, tursunud ja kanged. Viimasel ajal ka labajalad tursunud. Kui liigutan end peale ärkamist, tundub et veri hakkab soontes valulikult liikuma ja ise lähen higistamisest kuumaks ja märjaks. Peale rahulikku lebamist 10 min. ja siis jahtununa taas aktiivsel liikumisel normaliseerub enesetunne, kaob punetus ja paistetus kätel. Millega võib olla tegemist?
Olen 53 a. istuva tööga naine.
Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Näen Teie vaevuses kroonilise põletikulise liigeshaiguse tunnuseid. Selle väljalülitamiseks ( või kinnitamiseks) soovitan juba lähemal ajal perearsti külastust. Kolleeg teostab esmased uuringud ja koostab edasiste uuringute-konsultatsioonide plaani. Nii saame alustada kõige õigema raviga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi