AOS-tiiter 14.12.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen mures oma elukaaslase pärast, kellega 5 a kooselu käsil Tegemist suure tugeva 23 a mehega, kes aastaid raskejõustikuga tegelenud (nüüd enam siis mitte.2 aastat tagasi aga tervis pidevalt halb, peavalud, väike palavik, liigesevalud, silmavalu (nüüd on vasrti 2 a prillid, klaase mitu korda kangemaks vahetatud).Perearst korduvalt midagi ei leidnud, mis viga võiks olla, ja vereproovid olla ka korras kuni viimaks saatis infektsiooni arsti juurde sellel suvel, sest kaebused ei kadunud. Seal selgus koheselt, et kurk on väga väga halvas seisus, toimuski erakorraline operatisoon, eemaldati kurgumandlid.Kodus toibumisel oli veel verejooks ja viibis uuesti haiglas, paranemine väga aeglane. Enne operatsiooni oli AOS-tiiter 640. Tervislikus seisukorras pole siiamaani midagi paranenud ning AOS-tiiter on tõusnud kõvasti üle 700 (teatavasti pidavat se tiiter peale mandlite opi vähenema...) Perearst saatis südame ultraheliuuringule, sealt midagi ei selgunud ning infektsiooniarti juurde taas, seal määrati penitsilliini süstid, mida sai 1,5 kuud, kuid tiiter pole madalamaks läinu, ravi katkestati ja enesetunne endiselt halb. Käidud sai veel erakurguarsti juures, et äkki on jäänud kurgumandlite opist jääkkudet vm, kurgis on ka 0,5 cm suurune kõva moodustis, mis aegajalt kaob ja tuleb tagasi ning villid, millele tuleb valge katt ja mis on väga valusad (ka operatisooni ajal oli kõris) (kui proov herpest ei näidanud, mis asjad need siis olla võivad?) Praeguseks on täielik ummikseis, ei oska enam midagi edasi teha, kuhu pöörduda (perearst on väga ebapädev) Elujõulisest mehest on saanud siniste silmaalustega räsitud olemisega jõuetu pidevas pea- silmavalus ning (37,4-37,9)palavikus mees, kes kuidagi üritab töötada , kes teab kui kauaks..Tundub, et aina hullemaks läheb ja minul on ni valus seda vaadata. Milliseid uuringuid tuleks uuesti/veel teostada või kuidas edasi tegutseda?

Lugupidamisega,
25-aastane naine Tartust.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan pöörduda taas nina-kõrva-kurguarsti ja hambaarsti poole. Kõrgema etapi raviasutus pole teist õnneks kaugel. Minul endal on väga hea telemeditsiiniline koostöö prof. Mart Kulliga. Sellest olen teinud ka ülevaate oma kodulehel, selle link on siin: http://tervis.tostamaa.ee, sealt valida aga link MEILIKONSULTATSIOON, sealt edasi aga NINA-KÕRVA-KURGUHAIGUSED. Sinised silmaalused viitavad kroonilisele peapiirkonna lümfoidkoe põletikule. Kurgeumandel on vaid osake mida saab näha ja hõlpsasti eemaldada. Kuid see on jäämäe tipp. Kolleegid uurivad hambaid: panoraampilt ja koljut kompuuteruuringuga. Ehk on abi ka reumatoloogi konsultatsioonist. Pikatoimelise antibiootikumi süsti mõte tekkis ka minul. On üks käsimüügi looduslik preparaat: Lymphozil. Seda soovitavad paljud tohtrid nii ka mina.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi