Reumatoloogile 10.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Kahjuks enam reumatoloog küsimustele ei vasta. Valutama on hakanud jalad. Eriti hüppeliiges ja need kaares pisikesed lülid. Samuti reiekondi lõpud, natuke põlved. Käisin tasulisel reumatoloogi vastuvõtul. Soovitas perearstil võtta vereproov AOS. Valutab ka alasel ja tehti uriinianalüüs. Uriin muidu korras, ainult sette näitaja erütrosüüdid on lubatud alla 1,asemel 2. Kas on oluline? AOS oli lubatud 200.0 asemel 226,8. Hetkel on perearst haige ja käin valvearstil kes kehitas õlgu ja ütles, et pole pädev ja kuna mul on 17.03 ortopeed (olen juba mitu kuud kimpus plantaarfasiidiga) siis ehk tema oskab tulemust kommenteerida. Googeldades tuleb välja, et inimestel võivad need näidud olla 4,5,6,7-sajaga. Et siis polegi nagu hullu või.. Tasuline reumatoloog võtab vastu kord kuus, sealt hetkel abi pole ja haigekassa oma sain mai kuus. Üldveri korras. Ainult monosüütide suhtarv on mitu kuud juba lubatud 11.0 asemel 13,4-13,7 vahel ja monosüütide arv mis on lubatud kuni 0,8 ongi mul 0,8. See pidavat näitama põetud külmetushaigust, aga pole olnud. Reumatoidfsktor 8,4 mis on täitsa korras. Mis asjast arvate?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Liigesvaevus nõuab pikemat küsitlemist, selle kohta on tunnustatud ankeedid. Järgneb haige füüsikaline uurimine ja siis analüüsid-pildid. ASO tiiter on küll tore, kuid teeksin ka analüüsid: CCP, RF ( juba tehtud), UA, CRV, Borrelia IgM ja IgG.
Ega muud, kui hea koostöö oma perearstiga !
Head tervist soovides
Madis Veskimägi