LIHASVÄRINAD 31.05.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Tänan Teid eelmise vastuse eest,mis käsitles pearinglust.Olen Tatjana ja vanust 46 Tahan veel informatsiooni sellise ebameeldiva asja kohta,nagu lihasvärinad.Sellised vaevused on juba pikki aastaid.Tekkivad nad tavaliselt vastu hommikut,mille peale ka ülesse ärkan.Tunne on selline nagu oleks külm ja tekkivad värinad,sellega kaasnevad ka kiiremad südame lõõgid ja ebameeldiv tunne.Kestavad umbes 15-25 minutit ja kaovad,nagu polekski neid olnud.Rohtu selle vastu võtnud ei ole,ja kas ongi vaja?Päeval selliseid värinaid ei esine.Tahaks teada,kas tegemist võib-olla närvisüsteemiga või mõne muu tervise püsiva häirega?Lisan juurde,et selline häire tekkis mul esimest korda umbes 20 aastat tagasi ja esineb vahel 1-kord nädalas ja vahel kaob päris pikaks ajaks ja ilmub taas,kui kutsumata külaline hommikul vara.Tänan Teid juba ette vastuse eest ja ilusat-päikselist suve Teile ja Teie patsientidele.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Julgen arvata, et tegemist on kerge talitlushäirega. See ei ole haigus. Nimelt on lugu selline, et ööajal talitleb inimese keha veidi rahulikumal reziimil. Vererõhk madlam, südamelöögid rahulikumad, lihased pehmemad. Ärgates aga saavutab ülekaalu sümpaatiline närvisüsteem ja virgatsaine mille toimel keha hakkab elama päevase rütmi järgi. See võibki anda ajutiselt Teie kirjeldatud häireid. Kui seda teada ja arvestada on kõik hästi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi