madal vererõhk 20.05.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Millega tõsta vererõhku 18 diabeeti põdenud inimesel (eeldusel, et madal rõhk võib olla tingitud närvisüsteemi kahjustusest)? Rõhk on ca 90/60, läbi on proovitud eleuterokokk, Gerimax (see rkuttis üles vahepeal peaaegu välja arvitud paanikahäired), Kardiotoni tee. Kas on midai veel, mille peale ma pole veel tulnud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vabandan, aga algatuseks pean natuke torisema: olete jätnud märkimata patsiendi vanuse, ta võib olla nii 20 kui 90 aastat. Teiseks milline on raviskeem: suukaudsed suhkrutõve ravimid, süstid, kaasuvad haigused, nende ravi. See manitsus olgu üldisem kõigile, kes soovivad vähegi asjaliku vastust kliinik.ee kaudu saada.
Saan soovitada taimset preparaati : Guarana Forte. Minu patsientidel on see andnud head toimet sarnaste vaevuste korral. Ehk on abi ka 2-3 x päevas tehtavatest mõõduka koormusega harjutustest 5-15 minutit ( kõik sõltub patsiendi üldisest seisundist). Praegu räägitakse rohkem diabeedipuhusest närvisüsteemi kahjustusest ja selle ravist B rühma vitamiini kompelspreparaadiga, saadaval nii süstide kui tabletina. Soovitan muidugi ka nõu pidada patsiendi raviarstidega.
Üle peaks vaatama ka raviskeemi, teinekord on mõni ravim mis kõrvaltoimena põhjustab vererõhulangust.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi