nõrkus 25.10.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen pannud tähele, et kui tühja kõhu peale magusat söön, siis mingi aja möödudes tabab mind suur nõrkus (kui ma midagi muud vahepeal ei söö), mõnikord hullem mõnikord kergem. Seda on esinenud ka lapsepõlves. Veresuhkur on mul alati normis olnud ja üldse ka kõik muud nätajad ja analüüsid on korras.

Tervitab

Piret

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Piret
See on päris tavaline asi: peale asjalikku kõhutäit mis lõppeb magustoiduga suunatakse organismi energia seedimisele. Veri paikneb kehas ümber peamiselt seedeorganitesse. Sel ajal saab peaaju veidi vähem verd ja inimene võib tunda unisust, nõrkust, väsimust, pearinglust. Kuidas ja mismääral sõltub toitumise iseärasustest, toidukogusest, eelnevatest toidukordadest jne jne.
Soovitan veidi vähendada toiduhulka söögi korral, näiteks süüa hommikul rohkem või senise 3 korra asemel 4 korda. PEale sööki on hea kerge jalutus. Mudugi võib ka leiba luusse lasta nii nagu rahvatarkus seda soovitab. Kuid see on tihti keerukas: meie söögiasutustes veel puudub mugav lamamisvõimalus. Vahest on see äriidee mõnele toitlustusfirmale, mine sa tea !
Head tervist soovides
Madis Veskimägi