kolonoskoopia 22.10.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Palun täpsustage mulle kolonoskoopia põhjal pandud diagnoosi-DIVERTICULA SIGMAE(võin eksida käekirja väljalugemisega) Tänän.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tegemist on jämesoole ühe osa, sigmasoole limaskesta väljasopistustega. See on seisund mida võib leida igal kolmandal patsiendil rohkem või vähemal määral. Harva võib tekkida divertiiklite põletik. Arvatakse ka et väljaheide võib jääda divertiiklites seisma ja nii põhjustada jääkainete taasimendumist vereringesse ja nii olla ebamäärase väsimuse-nõrkuse-haigluse põhjuseks. Soovitav on kiudainerohike toit, kakama peaks iga päev. Seedetrakti aitab ergutada paras füüsiline koormus, soovitan näituseks kepikõndi.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi