varbavalu 17.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu isal,69.a tekkis väiksele varbale mingi haav,ilmselt hõõrus kummik ära,sest tihti ta on neid sunnitud kandma.Tema ise küll vaidleb kummiku variandile vastu
Nimelt,on varbal küljel nahk maas,viimasel ajal nii valus,et puutuda ei tohi.Mida sinna peale tuleks panna.Ta on elus nii hakkamasaanud,et arsti juures ei ole kunagi käinud ja kindlasti ei saa teda mingigi väevõimuga ka viia.Streptotsiid salvi pani haavale peale,aga see ei aita.
Kas on võimalik,et sellest varbast võib alguse saada ka mingi muu haigus?Varvas on nagu natukepaistes ja paistetus hakkab tõenäoliselt jalalaba poole minema.Igaljuhuljalga ta enam midagi panna ei saa.Selline on minu mure.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ärge ehmatage, aga kahtlustan haigust mille sümptomiks varbahaavand on ja nimelt suhkruhaigust. soovitan kiiresti pöörduda perearsti vastuvõtule esmasteks uuringuteks.
Head tervist soovides Madis Veskimägi