Varvas hõõrdunud 01.01.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Asi siis selline, et töötan kohas, kus jalas on päev läbi kummikud (tegu külmhoonega). Kannan muidugi ka villaseid sokke. Olen töötanud 2,5aastat, kuid nüüd juhtus selline asi, et kummikud hakkasid miskipärast hõõruma ja mõlemal jalal väiksed varbad hõõrdumisest nq kõva koorik peale tulnud+varbad (jalad)jääkülmad, kuid asja juures on kõige kohutavam see, et alati lähevad varbad kuuma vee al l(kahjustatud kohad) täiesti siniseks(mustaks) ja veest välja võttes muutuvad taas normaalseks paari minuti jooksul (mõlemal jalal kaks viimast varvast siis eriti). Et millega võib tegu olla? Olen suht paanikas. Varbad hõõrdusid ära nii 2 kuud tagasi ja üks öö talusin ka meeletut varbavalu, et ei saanud öösel magadagi, aga see oli vaid üks kord. Mul on küll arsti aeg kirjas, kuid mõtlesin, et küsin teilt...kuna kardan, mis ees võib oodata:S:S eriti huvitabki, et miks vee all siniseks(mustaks muutub)? Tänud vastamast

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kui mõni kehaosa (s.h. varbad) mingi välismõjutaja (näiteks kuum vesi) mõjul siniseks muutuvad, aga paari minutiga värv taastub, siis ei ole muretsemiseks põhjust, lihtsalt toimub sooja mõjul pindmiste veresoonte laienemine ja intensiivne verevool. Kui kuuma mõju lakkab, tõmbuvad sooned kokku tagasi ning normaalne värv taastub. See võib rohkem näha olla kohtades, kus surve jalale on suurem (s.t äärmised varbad) - seda näitab ka nn "kõvade koorikute" teke - need tekivadki sinna, kus jalg rohkem survet saab. Mis selliste jalgadega teha, kui tahta samas kohas edasi töötada? Kanda võimalikult vähehõõrduvaid ja mugavaid jalatseid, jalgadel töö tõttu võib kasutada ka survesukki. Kord nädalas vannitada põhjalikumalt, koorida, raspeldada ja pärast sisse kreemitada. Suitsetada ei tohiks ka. Ja siis peaks jalad täitse kenasti vastu pidama.
Lugupidamisega
Le Vallikivi