seedehäired 14.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

tere!
Mul on probleem. Ma koostasin koos treeneriga jõusaaliprogrammi ja järgin seda. Samas läksin üle toitumisele 4-6 korda päevas, korraga söön vähem. Kõik oli täitsa hea seni kuni tekkis kõhukinnisus. Kas se võib tekkida sellest, et ma söön liiga vähe rasvast? Toit on mul kõik, kas keedetud või küpsetatud.
Ette tänades,
D.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere D
Põhjusi on palju. Igatahes peate saama salatitena porgandit, õuna kaalikat, kapsast, teralieba. Arvan, et üks põhjus on see et hoolsa trenniga kaotate higistamisega palju vett, sellevõrra võib olla ka kõht kinnisem. Proovige mõtelda mida sõite enne ja mida nüüd, mis on teisiti. Esialgu ärge haarake lahtisteid, vaid proovige normaalse toitumisega taastada oma kõhurütm
Head tervist soovides Madis Veskimägi