Alakaal... 10.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

tere olen 17a noormees,185pikk ja probleem siis selles et minu kaaluindeks on alla 18.5 st alakaal ja kaalun hetkel 60kg,mida peaksin ette võtma et oma kaalu suurendada st.juurde võtta?kas selleks on olemas mingid nipid?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mõistan muret. Sinu eas pööratakse oma välimusele ja kehale suurt tähelepanu ja vaevab küsimus, kas kõik on ikka õige ja normile vastav.
Olen kindel, et kilosid tuleb lähema paari aastaga juurde. Oled jõudnud kasvuea lõppu, see koosneb omakorda kasvuspurdist ja kaaluspurdist. Sinul on toimunud kasvuspurt ja kaaluspurt on veidi viivitunud, kuid sellest pole midagi. Normaalne täisväärtuslik toit, liikumine, õppimine, tervislik vaba aja veetmine ja kõik saab korda. Uuri ka oma ema-isa kaalu selles eas, kuidas on lugu vendadel-õdedel.. Siit saab tõmmata mitmeid paraleele.
Head tervist soovides Madis Veskimägi