valged "tükid" hommikuti suus 04.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 36-aastane naine (kahe lapse ema),kellele on viimastel kuudel tekkinud hommikuti suhu valged "tükid",mis ei ole kinnitunud suu limaskestale vaid eralduvad suust selliste veidi limaste kuid siiski suhteliselt tahkete tükkidena.
Mulle tehti nädal tagasi nii vere- kui ka uriinianalüüsid üldise tervisekontrolli käigus ja kõik näitajad olid normis. Mis võiks põhjus olla? Kas see võib mõni nö seen olla?

Ette tänades,
Meeli.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

TERE
Kirjeldus päris seenemoodi ei ole. Kuidas on lood hammastepesuga õhtul ja hommikul?
Teinekord võib sellist asja põhjustada hiline toitumine, mao-sööögitoru tagasivooluhaigus jm. Kui vaevus pole häiriv ja arsti poolt kõik oli korras, siis ilmselt tegu talitlushäirega, millele suuremat tähelepanu ei ole vaja pöörata
Head tervist soovides Madis Veskimägi