soolade ladestumine 29.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mõni aeg tagasi küsisin teilt informatsiooni soolade ladestumise kohta. Vastuseks sain, et 22a neiul ei tohiks neid olla. Kuid ma ei uurinudki seda enda jaoks. Mu isa on nimelt viimasel ajal selle mure küüsis.

Niisiis, miks soolad ladestuvad, kuidas vältida ja milline võiks olla ravi?

Neiu, 22a

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
elevus massides. Hurraaa. Tagasiside üle pika aja.
Kuid mis on isa vaevused, soolad on tavakodanike rahustamiseks välja mõeldud selgitus, lootes et nad jäävad rahule. Teie olete aga keskmisest nutikam. Kui kael ragiseb räägitakse sooladest, samamoodi võib soolad olla ladestunud suure varba põhiliigesesse ja seal ka häda teha. Kõigil neil on erinev käsitlus.
Ootan juba täpsemat infi kõige kohta. Kas isal on kontrollitud näiteks kusihapet veeniverest.
PS Ärge pange pahaks minu vastuse stiili, ma armastan väga kõiki patsiente, ka Teid.
Head tervist soovides Madis Veskimägi