Hemoglobiin 02.11.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviks teada, kui mul on hemoglobiini tase 90 (20 aastane ja kaal on norm)
Millest võib see olla tingitud ja mis aitaks kõige paremini seda tõsta?
Ettetänadaes teid!
Maris.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Maris
Esmalt peaks uurima madala hemoglobiinitaseme põhjust. Suure tõenäosusega on see seotud mensesehäirete ja ühekülgse toiduga.
Soovitan süüa päevas liha või maksarooga lõunaks ja nõgeseteed joogiks.
Apteegis on käsimüügiletis saadaval ka mitmed rauapreparaadid kas üksi või vitamiinide-toidulisanditega.
Head tervist soovides Madis Veskimägi