palavik 19.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, minu mure on järgmine. Umbes 2 kuud juba kimbutab mind palavik, see juhtub 1 või 2 korda nädalas, koos peavaluga, kõik liigesed valutavad ja üldine nõrkus. Peale selle on mul ka siis, kui pole palavikku, külmatunne või külamvärinad. Kui ma olen ka palavas ruumis, tunnen ikka vaid et külmetan. Palavik algab tavaliselt õhtupoolikul ja kestab päeva, harvem ka kaks. Temperatuur jääb 37,3 - 37,7 vahele, olen võtnud Paracetamoli ja see aitab. Stressi ei ole, dieeti ei pea, rase ei ole, magan korralikult (v.a ööd, mil on palavik), vanus 26.a, naine. Kõige murettekitavam on see, et kahe viimase palavikuhoo ajal olen tundnud pisteid südames ja ma ei saa teha kiireid või äkilisi liigutusi.
Võib see olla märk mingist põletikust, mis on organismis. Paar aastat tagasi oli mul probleeme neerudega, aga see jäi välja ravimata kuna ennnem lõppesid valud. Grippi või külmetushaigused pole mind ükski talv kimbutanud ja viimane kord olin gripis 15. aastaselt.
Abi eest ette tänades, M.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ei saa muud soovitada kui pöörduda arsti vastuvõtule. Minu peas tekivad mõtted võimaliku südamelihase, neerude ja liigespõletiku suhtes. Kuna sümptomid on arstile tõsisesd, kaaluksin ka haiglauuringuid. Kõik see sõltub Teie kandi võimalustest.
Head tervist soovides Madis Veskimägi