Koguaeg on süda paha 17.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
mul on üks tüütav vaevus, äkki oskate aidata.
Nimelt olen 25.aastane, täpselt eitea aga arvan, et viimased 5 aastat on mind vaevanud pahasüdame tunne. Mõni ütleb naljatamisi, et oled rase aga ega siis 5 aastat ja aasaringselt ikka rase ei olda. See käib nagu mingi perioodi tagant kaksnädalat pole häda midagi, talun autosõitu jne. Siis äkki hakkab tõusen hommikul üles ja juba on süda nii paha ja kui veel 100m autosõitu ka siis on kogu päev nii vaev olla, see võib kesta nädala siis läheb üle ja kõik on korras, talun kõike.
Praegu on juba kolmas nädal kus mul on süda täiesti paha, pea uimane ja paks, samuti olen pidanud 2 korda minestama, sellist asja pole enne olnud.Igaksjuhuks tegin rasedustesti see oli neg. samuti peaks vererõhk norm.olema.
Äkki oskate nõu anda, mis sellist asja põhjustab, kas võib tegu olla mingi konkreetse haigusnähtusega.
Kelle poole peaks pöörduma või siis milliseid analüüse, uuringuid sellistel tunnustel läbiviiakse. See on noorele inimesele nii kurnav, et töö ja õppimine juba kannatavad.
Jään Teie vastust ootama ,
Kati

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Kati
Teie vaevus näib olevat tsüklilise iseloomuga, ja vahest on see seotud ka Teie menstruaaltsükliga. Menstruaaltsüklile on omane, et esimeses pooles, so mensese ilmumisest kuni tsükli keskpaigani ( ohtlike päevadeni) on tõuseb tasapisi östrogeeni tase. Sel ajal peaks olema enesetunne olema päris mõnus ja muutuma kuskil tsükli keskpaiku veelgi mõnusamaks. Juhul kui ei toimu viljastumist ( seda juhtub tänapäeval kahjuks harva), langeb peagi östrogeeni tase ja võimust hakkab võtma progesteroon. Sel ajal võibki naine tunda ennast sandisti.
Mida soovitan. Nõu pidada perearstiga, kui ta jagab minu mõtteid siis kuulata mida ta soovitab. Võimalus on minna ka naistearsti vastuvõtule. Lahenduseks oleks sobivate hormonaalsete rsestumisvaastaste tablettide võtmine, hästi peaks mõjuma ka sünnitamine, loomulikult kui laps on oodatud.
rohkem ei oska praegu midagi lisada.
Head tervist sovides Madis Veskimägi