soovimatud sinikad 08.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Iga kerge äralöömine toob minu ihule sinikad. Vahel on jalad nii sinikaid täis, et ei saa sukkpüksegi kanda.Hüppab koer minu najale või puutun vastu riiulit - kohe jälle sinised plekid.Milles viga?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teioe küsimuses on puudu arstile rida oluliseid andmeid. Soovitan lühidalt pöörduda perearstile, teha täisvere analüüs, kus hinnata ka trombotsüütide arvu. Seejärel võiks nõu piudada reumatoloogiga, kui tekib kahtlus reumaatilisele veresoontehaigusele. Nõu võib pidada ka hematoloogiga, kui tekib kahtlus vewrerloome häirele.
Head tervist soovides Madis Veskimägi