luksumine 21.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul oleks selline küsimus, et kuidas luksumisest võimalikult ruttu üle saada. Mul on harilikult nii, et kui hakkan luksuma, on nagu valus kohe ja siis ei aita ei vee joomine ega vastuneelatamine ega ka see, kui keegi ehmatada üritab. Või kui saangi luksumisest lahti, siis kusagil kuni poole tunni pärast hakkan uuesti. On see normaalne?

Ette tänades N(30)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere N
Luksumine on sagedamini tingitud vahelihase närvi ärritusest. Närv ärritub, vahelihas tõmbub kokku ja sealt see luks tulebki. Mis aga seda ärritust põhjustab on keerulisem küsimus. See võib olla Teie organismile omane, võib olla seotud teatud psüühhiliste seisundite, pinge, mure, hirmu, stressiga. Ka liigtäis kõht võib olla põhjuseks. On ka mõned tõsisemad luksumise põhjused.
Soovitan nõu pidada oma perearstiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi