kõrge palavik 01.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Kõrge palavik üle 39 on kestnud juba 3 päeva.On ka väike köha.Perearst ütles,et on neelupõletik.Kurk,aga ei valuta.Oleme võtnud paratsetamooli ,hõõrunud viinaga ja võtnud ka arsti poolt täna kirjutatud amoxicillini.Miski ei aita palavik püsib kõrgena.Mida teha,et haige seisundit leevendada,haige on 35 aastane mees.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan võtta taas perearstiga ühendust, teha vereproovid: C reaktiivne valk ja kliiniline täisveretest ning uriini analüüs. Palaviku taga võib olla ravile mittealluv kurgupõletik, mõtlen ka kopsupõletikule veidi ka neerude põletikule. 3-4 päeva on just see piir, kus kergemad haigused peaksid olema nagu möödas, palaviku püsimine sel tasemel viitab tõsisemale haigusele. Kuigi on ka võimalus, et lihtsalt viirusinfektsioon võib anda kõrge palaviku 3-7 päevaks mis möödub erilise ravita.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

palavik

tere! minu 14a. pojal on juba kuu aega( siis avastasime ja oleme pisteliselt õhtuti kraadinud) väike palavik 37.0, 37.1, 37.2 kõigub selle vahel, perearst arvab, et see ei ole midagi kuid mulle teeb siiski ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Arvan, et uuriks ennem põhjalikumalt vererõhuravi vajadust. Koormustest, vererõhu ööpäevane monitooring jm. Betaloc võib kõrvaltoimena põhjustada väsimust.
Palaviku osas põhilised veretestid, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi