Hammaste krigistamine 25.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Mind teeb murelikuks asjaolu,et ma krigistan öösiti hambaid. Muidu ei oleks midagi kuid see häirib mu abikaasat. Rahvasuu ütleb, et see kes krigistab hambaid sellel on ussid sees. Ma ise kahtlen selles väites, seda enam, et ma olen andnud mustuse proovi ja ussi mune ei ole leitud. Mis võib olla tegelikult selle põhjuseks ja kuidas seda saa ravida.
Teid ette tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Kui on juba uuritud kehaliste haiguste suhtes ja kõik tundub olema koras, siis sageli on hammaste krigistamise põhjus hoopis päevane psüühhiline pinge, stress, ärevus. Soovitan koos abikaasaga minna taas arsti vastuvõtule, et taas arutada võimalusi abistamiseks. Seniks aga traditsioonilised soovitused: reguleerifda töö ja puhkeaega, vältida liigset söömist õhtul peale kella 18-19.00. Tuulutada enne uinumist tuba, hea on ka kerge jalutuskäik õhtuti.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

hammaste krigistamine

Tere!
Olen 30 aastane naisterahvas. Mulle öeldakse, et krigistan öösiti magades hambaid. Kas on tegemist psühhiaatrilise probleemiga????????


E.L Tallinnast

Tänan

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Võimalik et jah. Soovitan nõu pidada perearsti ja psühhiaatriga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Loe edasi

hammaste krigistamine

olen 37a. terve naine. Krigistan aeg-ajalt magades hambaid. Põhjust ei tea, aga tahan sellest lahti saada. Palun aidake.

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Sagedamini on hammaste krigistamise põhjuseks päevane stress. Et midagi konkreetsemat otsustada soovitan nõu pidada oma perearstiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Loe edasi

Hammaste krigistamine öösiti

Tere!
Olen 19.aastane neiu ja mul on järgmine probleem: krigistan öösel magades hambaid ning teen seda nii tugevalt,et hommikul on lõualuud lausa valusad ning teised magajad ärkavad sageli üles ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Arvan, et Teie vanuses on sagedamini hammaste krigistamise põhjuseks sagedamini suur päevane pinge, stress, ka mitmed meeleoluhäired. Kui võimalik, siis soovitaks reguleerida töö ja puhkeaega, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: