Hammaste krigistamine öösiti 23.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 19.aastane neiu ja mul on järgmine probleem: krigistan öösel magades hambaid ning teen seda nii tugevalt,et hommikul on lõualuud lausa valusad ning teised magajad ärkavad sageli üles minu krigistamise peale.Muid tervisehäireid seoses sellega mul pole esinenud. Nimetatud probleem on kestnud juba mitu kuud.
Sooviksin teada millest on tingitud öine hammaste krigistamine ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et Teie vanuses on sagedamini hammaste krigistamise põhjuseks sagedamini suur päevane pinge, stress, ka mitmed meeleoluhäired. Kui võimalik, siis soovitaks reguleerida töö ja puhkeaega, tegeleda mõõdukalt füüsiliste harjutustega, õhtuti peale kella 18-19 mitte süüa, teha õhtune jalutuskäik, magada hästi õhutatud jahedamas toas. Kui mure püsib, soovitaks pöörduda perearsti vastuvõtule.
Head tervist soovides Madis Veskimägi