Valus 30.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
4 aastat tagasi oli operatiivse vahelesegamisega lõppenud ussjätkepõletik (kõik läks normaalselt ja peritoniiti ei jõudnud tekkida). Nüüd, kui juhtub kõht kinni olema, siis peale soolte tühjendamist on see koht (MB punktiks vist nimetavad seda) valusa võitu. Kas see on normaalne?

Teele

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Igasuguse kõhuõõne kirurgilise vahelesegamisega kaasneb suurem või väiksem oht sooltevaheliste liidete tekkeks. Tundub, et Teid on see saatus tabanud. Arvestades eelnevat operatsiooni ja valude laadi on tegemist normaalse seisundiga. Soovitan reguleerida oma toitumist nii, et kõhukinnisust ei teki. sooleliidetest tingitud vaevusi aitab vähendada ka regulaarne tervisesport. On ka mitmeid rohtusid ( Espumisan jt) mis võivad vaevusi leevendada, aga need jäägu juhuks kui vaevus on väga häiriv.
Head tervist soovides Madis Veskimägi