Kõrged põletikunäitajad 22.06.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!Pöördun Teie poole 86 aastase naise murega. 3 aastat tagasi oli tal insult. Peale seda jäi ta voodisse, saab hädavaevu liikuda kitse abil mõned tiirud toas, Kuu aega tagasi toas ringi liikudes kukkus ta koos kitsega. Järgmisel päeval üritas ta ikka püsti tõusta ja kitsega paar ringi toas liikuda-kuna voodis olles tekkis jube selja- ja õla valu. Kodus käis teda vaatamas ka perearsti õde, kes tegi ka vereproovi ja kirjutas tugevamad valuvaigistid. Peale selle on tal veel kaasuvaid haigusi nagu kõrge vererõhk, suhkrutõbi, luude hõrenemine, maohaavandid, moondud puusa ja põlveliiges ja nüüd ka veel punetav ja lõhenev kand(mis jubedalt valutab).Perearsti õde tegi ka vereproovid, mis on kahel korral põletikunäitaja olnud üle 100. Kahel korral tegi ja jalale lämmastikuga ravi. Palun abi ehk oskate öelda, millest võiks olla nii kõrged põletukunäitajad ja kas ta peaks läbi tegema antibiootikumi kuuri?Kas see võib olla sellest põletikulisest kannast? Kas perearstil on (õigus) võimalik saata paariks päevaks haiglasse saatekirjaga, et teda saaks uurida?
Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan viivituse eest. Teie lähedase probleem vajab kiiret lahendamist. Ilmselt CRV ehk peamine põletikuproov on tõesti halb, põlve punetus ja turse viitab põletikule. Esmane ravi on antibiootikumikuur ja paikne ravi. Tänapäeval saab perearst saatekirjaga saata patsienti plaaniliseks haiglaraviks. St on mingi probleem, mida on haiglaväliselt väga keerukas ja vaevaline uurida. Kui Teie lähedase probleem pole tänaseks lahenenud, siis võib julgesti pöörduda EMO-sse. Vajadusel võetakse patsient haiglaravile või antakse ravisoovitused.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi